RULO BALYA MAKİNESİ

T raktörle çekilen, hareketini traktör kuyruk milinden alan, yaş ot, arpa, yulaf, fiğ, yonca vb. materyalleri tarla üzerinden toplayarak silindirik bir şekilde balyalayıp tarlada streçleme yapabilen günümüz teknolojisiyle üretilmiş bir makinedir. Kaba yem olarak kullanılan bitkilerin koşullandırıcı biçme düzenleri ile biçilen ürünleri hemen, diskli biçme düzenleri ile biçilen ürünleri ise 4-6 saat sonra balyalayabilmektedir. Makine haznesine alınan ürünler sıkıştırma odası dolduktan sonra file ile sarılmaktadır. File ile sarılan ürün arka kısımda bulunan streçleme ünitesine hidrolik sistemler ile bırakılmakta ve ürün streç ile sarıldıktan sonra tarla yüzeyine bırakılmaktadır. Yeşil olarak streçlenen ürünler silaj halinde değerlendirilebilmektedir. Streçlenen ürünlerin oksijensiz ortamda fermantasyonu ile içindeki asitler yardımıyla besin değerini %300'e kadar arttırabilmektedir.


S ilaj üzerinde iklim faktörünün etkisi diğer uygulamalara göre çok daha azdır. Hayvanlar tarafından tüketilemeyen veya fazla tüketilmesi uygun olmayan bazı yem bitkileri bu makine sayesinde silaj halinde hayvanlara verilmektedir. Ayrıca silaj yapılacak materyalin tarlayı minimum sürede terk etmesine imkan sağlar. Silaj yemleri uygun saklama koşullarında 2-3 yıl bekletilmekte ve bu durum kış aylarında kesif yem alımını minimuma indirmektedir. Silo yapımında harcanan zamanı yarıya indirerek iş gücü ve maliyeti azaltır.Agro Tiger bu mühendisliği ile tümleşik Rulo Balya Yapma ve Balya Paketleme Makinesi tek makinede 2 işlev yaparak kombine makine faydası göstermektedir.


Besin Değeri Arttırma

Streçlenen ürünlerin oksijensiz ortamda fermantasyonu ile içindeki asitler yardımıyla besin değerini %300'e kadar arttırma.

Günümüz Teknolojisine Uygun

Balyalayıp tarlada streçleme yapabilen günümüz teknolojisiyle üretilmiş müdendislik ürünü.
 

Kombine Makine

Tümleeşik Rulo Balya Yapma ve Balya Paketleme Makinesi tek makinede 2 işlev yapan kombine tasarım.

Min. Yatırım Max. Kazanç

Silaj yapılacak materyalin tarlayı minimum sürede terk etmesini sağlarken minumum iş gücünü beraberinde getirmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
iletişim